CURRICULUM VITAE?

Nie je nič ťažie, ako napísať niečo o sebe. Ok, uznávam, sú aj ťažšie veci na svete, ale predsa, keď si človek sadne za počítač, alebo zoberie pero do ruky s cieľom písať o sebe je to náročné. Či už je to obyčajné curriculum vitae, alebo bio na nejakú stránku zistí, že nevie kde začať. Vekom? Záujmami? Štúdiami? Alebo genézou kariérneho postupu? Tieto časti nachvíľu preskočím, pretože pre mňa je v tomto prípade najdôležitejšie napísať, prečo som tu.

Tento priestor je priestorom pre moju cestu hľadania. Každý niečo hľadáme, a väčšinou to, čo hľadáme odráža to, čo nám zjednodušene povedané chýba. Veď sa vraví, začni niekoho učiť čokoľvek, čo sa chceš ty naučiť.

O ČOM PÍŠEM

V určitom veku môjho života začala chýbať energia. Ako malá som bola tou, čo by dnes nazvali ako hyperaktívnu. Mala som energie nesmierne veľa, bola som klasické živé decko. Beh bol vždy prirodzenejší ako krok, smiech normálnejší ako vážna tvár, tanec lepší ako pokojné posedávanie.

Toto obdobie môjho života bolo tiež veľmi kreatívne, mala som neobmedzenú fantáziu, dar reči, hrala som sa na tisíc vecí a robila som ich milión. Časom sa táto sila zo mňa pomaly vytratila. Vytratila sa tak nenápadne, že som si to po dlhú dobu ani nevšimla. Tiež som si v živote prešla situáciami, ktoré, ma nejakú tú energiu aj stáli. Nesprávne rozhodnutia, stres, choroby, ale aj normálny obyčajný život ma priviedli sem. Na miesto, kde mám pocit, že to čo mi chýba, je práve životná energia.

A slovo energia nie je ani celkom výstižné, pravé orechové. Zaváňa trošku ezoterikou alebo nejakými vyššími sférami. Možno je to viac o vitalite.

Nechám si teda poradiť od Jazykovedného úradu Ľudovíta Štúra:

Energia:

  • sila schopná vykonávať prácu;
  • sila, činorodosť, ráznosť: telesná, duševná etc.

Vitalita:

  • životná sila, životaschopnosť

Pri oboch slovách sa objavuje slovo sila, a to je v podstate to, čo myslím. Teda budem musieť používať aj slovo energia – aj napriek tomu, že má v sebe ten skrytý ezoterizmus a aj slovo vitalita, ktorá sa aspoň v poslednej dobe spája najviac s ľuďmi v treťom veku a rôznymi multivitamínmi a prípravkami, ktoré im podľa reklamy majú dodať viac vitality 🙂

Idálne by bolo, keby existovalo slovo v enerlita alebo vitargia, ale to už sem zbytočne ťahám semantiku 😀

V podstate ide o to, že hľadám to, čo by mi dalo silu do bežného života, odbúralo únavu, prinieslo chuť a výdrž do nových vecí a vrátilo mi trošku tej húževnatosti z môjho detstva.

Odpoveďou však nebude len jedna vec, akási panacea, ktorá vyrieši moje ťažkosti. Bude to o zmene životného štýlu, o lepších rozhodnutiach, prioritách a nových vedomostiach. A to je práve tá moja cesta hľadania na ktorú som sa rozhodla vydať.

O MNE V SKRATKE

Takže, vráťme sa na začiatok. Moje meno je Martina, som žena v najlepších rokoch (36), narodila som sa v Šahách, Mgr. v medzinárodných vzťahoch, Master v marketingu, som vydatá, mám psa, žijem napoly v Bojniciach a napoly v španielskom Alicante, podnikám, freelancujem, multitaskujem, ešte stále chcem urobiť dieru do sveta, mať a dobre vychovať deti, získať nové vedomosti, naučiť sa nové jazyky, zistiť, čo všetko dokážem, žiť naplno v prítomnosti, a vydať zo seba, čo najviac a popri tom udržať harmóniu.

A na toto potrebujem životnú energiu, silu, vitalitu…volajte to ako už len chcete.

Vitajte u mňa doma, v mojom blogu.

VŠETKO JE TO O ENERGII

Meriam všetkom z hľadiska energie:

  • životný štýl
  • zdravie
  • strava
  • pohyb
  • osobnostný rozvoj

HLAVNE PRE ŽENY

Chtiac či nechtiac mám bližšie k ženám. Väčšinou veci skúšam na sebe, čítam viac o ženských témach, takže chlapi tu pre seba veľa nenájdu 🙂

PODLOŽENÉ NÁZORY

Áno,  je to blog, takže je to väčšinou o mojich názoroch. Ale mojim cieľom je vždy moje názory podložiť výskumom, názorom odborníka, odkazmi na knihy, štúdiami.

URČITE SI PREČÍTAJ TIETO ČLÁNKY

Ak si tu po prvý krát, uričite začni týmito článkami. Vybrala som pre teba na začiatok tieto 3:

yoga-en-la-playa-amanecer

Cesta ženskej plodnosti je niekedy kľukatá

Kúpele Lúčky – rozhovor s MUDr. Dobríkom o ženskej neplodnosti

Kúpele Lúčky alebo ako božsky je na liečení

Máš pre mňa nejaký nápad na tému o ktorej písať, alebo byť v kontakte? Napíš mi, budem sa tešiť 🙂